alapitvany 1200

A héten Gothard Jenőre emlékezünk. Iskolánk névadója 1857-ben született Herényben, gépészmérnök, csillagász, az MTA levelező tagja volt.  Herényi birtokán 1881-ben obszervatóriumot rendezett be. Mint a fényképi úton történő csillagászati megfigyelések tökéletesítője, több csillagászati és fényképészeti műszert talált fel. Nevéhez kötődik az ikervári vízerőmű és a szombathelyi villamos elindítása is. Az 1710.-es kisbolygó névadójaként örök időkre felírta az égre a nevét. Iskolánk méltán lehet büszke, hogy nevét viselheti.

Az ünnepi megnyitón Lang Benedek 8.b osztályos tanuló nagybőgőn adott elő nekünk, majd Nagyné Tancsics Ildikó igazgatónő ünnepi köszöntője következett. Ezután 5.b osztály tanulói Riepl Timea néni vezetésével két népdalt adtak elő.

Nagyné Tancsics Ildikó igazgatónő, Kovács Hanna és Ujvári Lídia 6.b osztályos tanulókkal megkoszorúzták Gothard Jenő szobrát.

Iskolánk tanulói a művészetek terén is jeleskednek. Számos diákunk ért el szép sikereket helyi és nemzetközi megmérettetéseken is. A legtehetségesebb - Németh Sára 8.a osztályos tanuló -  rajzaiból a galériafolyósón kiállítást rendeztünk be. Volt tanárunk, Wittingerné Pulay Szilvia néhány gondolattal megnyitotta kiállításunkat és méltatta Sára munkáját.

Az előttünk álló hét során számos érdekes új és hagyományos programmal is készültünk:

-        Az egész hét során vetélkedő várja a gyerekeket Gothard Jenő életéről.

-        Idén is megrendezzük hagyományos „Hármat egy csapásra” elnevezésű városi versenyünket, valamint az „Univerzum” városi verseny tehetségei is megmutatkoznak majd.

-        Az alsó tagozatosoknak homokvárépítő versenyt rendezünk, valamint kosárra dobó verseny és aszfaltrajz verseny is várja diákjainkat.

-        Tibi bácsi jóvoltából érdekes előadások hangzanak el a Madarak és fák napja alkalmából.

-        Továbbá a hagyományos „Megsebzett bolygó” megyei vetélkedőre is várjuk a diákokat.

Pénteken este pedig alapítványunk rendezésében a már hagyományos Gothard Partyra várjuk a kedves szülőket!

Fotóalbum:

Képernyőkép 2024 05 27 223026

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

ITT  olvasható
 
COVID 19 adatok:
Fertőzöttek száma:
Dolgozók száma: 0
Gyerekek száma: 0

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu

 

Korszerű Iskoláért Alapítvány

 Számlaszámunk: 11747006-20118147
Adószámunk: 19246640 - 1 - 18
A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez.
Ezúton is szeretnénk megköszönni támogatóinknak, hogy az elmúlt tanévben iskolánk alapítványának ajánlották fel személyi jövedelemadójuk egy százalékát!
 
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez. Adószámunk: 19246640-1- 19246640-1-18 18 1 1% % Számlaszámunk: 11747006-20118147 KÃSZÖNJÜK!”
 
 

tanulmanyi

sport

ETKEZES 4

etlap 3

kreta 2

classroom 2

TANEV RENDJE 2

dokumentumok 2