alapitvany 1200

Erich von Däniken és Carl Sagan magasságai és mélységei elevenedtek meg egyszerre a Gothard Jenő Általános Iskola közönsége előtt, akik Pék Tibor nyugdíjas építőmérnök, egykori kámoni diák rendhagyó könyvbemutatóján hallgathatták az írót. A szerző a 150. író-olvasó találkozóját – stílusosan - egykori iskolája hetedik – nyolcadikos diákjainak tartotta.

Sajátos hangvételű előadás keretében beszélt a gyerekeknek „A (mitől vagy kitől?) változó klíma” című könyvének kételyt ébresztő gondolatairól. Nem tagadva az ember szerepét a globális felmelegedés által kiváltott klímaváltozás jelenlegi felgyorsulásában, inkább a Föld mélyében lezajló és a kozmikus, asztrofizikai hatások következtében bekövetkező ciklikus folyamatok környezetre gyakorolt hatásait próbálta bizonyítani. Pék Tibor szerint nem a Földet, hanem az embert, minket kell megmentenünk - magunktól. A Föld csak teszi a dolgát. A szerző a Bibliát, Einsteint és Pascalt segítségül hívva érvelt a természet és a Föld nagysága, törvényszerűségei mellett - az ember, az emberi tevékenység jelentéktelensége ellenében. Hite szerint a klímaváltozáshoz hozzájárul az ember, hiszen a bolygó része, de minden ártalmas tevékenysége eltörpül a Föld saját folyamatainak hatása, az óceánok mélyén, a magmában, a kőzetlemezek szintjén bekövetkező változások, vulkánkitörések, földrengések okozta környezeti hatások mellett.

Kíváncsi vagyok, mit szólna mindehhez Leonardo DiCaprio, és mit szólnak majd a diákok azután, ha megnézik az „Özönvíz előtt” című filmjét, melyet a National Geographic számára készített. Lehetőséget kapnak a nézetek ütköztetésére, hiszen a félév végén kémia házi dolgozat keretében dolgozzák fel a klímaváltozás témáját.

Varga Tamás kémiatanár

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  Itt  olvasható
 
COVID 19 adatok:
Fertőzöttek száma:
Dolgozók száma: 3
Gyerekek száma: 1

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu

 

Korszerű Iskoláért Alapítvány

 Számlaszámunk: 11747006-20118147
Adószámunk: 19246640 - 1 - 18
A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez.
Ezúton is szeretnénk megköszönni támogatóinknak, hogy az elmúlt tanévben iskolánk alapítványának ajánlották fel személyi jövedelemadójuk egy százalékát!
 
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez. Adószámunk: 19246640-1- 19246640-1-18 18 1 1% % Számlaszámunk: 11747006-20118147 KÃSZÖNJÜK!”
 
 

tanulmanyi

sport

ETKEZES 4

etlap 3

kreta 2

classroom 2

TANEV RENDJE 2

dokumentumok 2