Május 17-19 között hatodik évfolyamos diákjaink erdei iskolai programon vettek részt a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban.
Sajnos, az időjárás az első napon nem úgy alakult, ahogy terveztük, így a terepi programok helyett a látógatóközpontban voltak a foglalkozások. Több témát is érintettünk a környezetvédelemből, mint hulladékkezelés, szelektív hulladékgyűjtés, környezeti ártalmak. Az interaktív csoportmunkák után megtekintettük a Csapody István Természetiskola kiállítását.
A második napon már kerékpárra szálltunk és délelőtt ellátogatunk a Lászlómajorságba, ahol gazdálkodástörténeti kiállítás - élményösvény - természetismereti fejlesztő játékok vártak ránk, valamint régi magyar háziállatfajtákkal ismerkedtünk.
Délután ismét kerékpárra pattanva rövid túrát tettünk és a Fertő vizes természeti értékeit tanulmányoztuk, a vizes élőhelytípusokat és ezek növény- és állatvilágát.
Pénteki napunkon már kifogástalan volt az időjárás, így nekivágtunk a leghosszabb túránknak. Közel 35 km-et tekertünk, tanulmányozva a szomszédos osztrák nemzeti park (Nationalpark Neusiedler See – Seewinkel) védett területeinek élővilágát.
A három nap élményekben, tanulásban gazdagon telt.
Köszönöm a tábor során nyújtott segítséget Gabi és Heni néninek, Varga Ábel szüleinek, Orsinak és Petinek, Kovács Barni apukájának Lacinak, Kovács Anna apukájának Jocónak valamint a nemzeti park környezeti nevelőinek Mészáros Krisztinának és Goda Istvánnak.
A gyerekek nevében is köszönöm a sok felajánlott nasit, szörpöt, és lekvárt.
Isten tartsa meg jó szokásotokat!
Köszönettel:
Gábor bácsi