tel: +36204272526konyvtar logofb logo  foto logo 50youtube logo  kreta logo

Tanulmányút Partium, Belső Erdély és Dél-Erdély tájain 2018. április 23-27.

Gothard Jenő Általános Iskola Szombathely

7. a és 7. b osztály

1.nap– Szombathely (indulás reggel 6 körül). Határátkelő: Méhkerék. Nagyszalonta (Csonka torony –Arany János múzeum), Nagyvárad(felfedező városnézés), Vársonkolyos(túra a Sebes-Körös völgyében, szállás )

2.nap –Rév (Zichy barlang, túra és barlanglátogatás), Kalotaszentkirály (egyfogásos ebéd, népviselet bemutató) , Magyarvalkó (Kalotaszegi templom), Körösfő (kalotaszegi vásár), Kolozsvár (szállás)

3.nap - Kolozsvár (látogatás egy kolozsvári iskolába, közös felfedező városnézés kolozsvári hetedikes diákokkal),Tordai-hasadék (miccsebéd, túra), Tordai sóbánya (bányalátogatás), Kolozsvár (szállás)

4.nap– Nagyenyed, Gyulafehérvár (vár, székesegyház, Hunyadi János síremléke), Vajdahunyad (látogatás Hunyadi János várkastélyába), Déva (Déva vára), Algyógy (szállás)

5.nap - Marosillye (Bethlen Gábor szülőhelye), Arad (Szabadság-szobor). Határátkelő: Nagylak. Érkezés Szombathelyre este 9-10 között

Határtalanul pályázat

Évek óta részt veszünk a HATÁRTALANUL pályázaton, több száz tanulónk eljutott már Erdélybe.

Itt  Itt  olvasható

COVID 19 adatok: