2013/2014. tanévben:

„Megsebzett Bolygó – A természet hungarikumai”

Komplex Megyei Természettudományi Vetélkedő

Helyszín: Szombathely, Kámoni Arborétum

Időpont: 2014. május 23. péntek

Regisztráció: 8.30-tól

Megnyitó: 9.00 (befejezés várhatóan 14.00)

Megújult, hangulatos természetismereti akadályversenyre, játékos vetélkedőre hívjuk Vas megye általános iskoláinak csapatait a Kámoni Arborétumba!

Részvétel:

• Nevezési feladat nincs
  • Egy iskolából egy négyfős csapat nevezését várjuk, 6-8. osztályos tanulók részvételével (lehet vegyes csapat, különböző osztályokból)

A verseny két fordulós:

• egy játékos tantermi fordulóból
  • valamint egy, az arborétumban több állomáshely érintésével zajló természetismereti akadálypróbából áll

A vetélkedő témái:

• Természetismeret
  • A Kámoni Arborétum
  • A természet jeles napjai
  • Az év élőlényei 2014-ben
  • Általános természet- és környezetvédelmi alapismeretek
  • Magyarország legjelentősebb védett természeti értékei (a természet „hungarikumai”)

Díjazás: emléklap, oklevél, tárgyjutalmak

Nevezési határidő: április 25.

Meghívó – Szakmai nap

Az iskolánkban hagyományosan megrendezésre kerülő Megsebzett bolygó elnevezésű vetélkedőnkkel egy időben szakmai napot is rendezünk, amelyre szeretettel várjuk az Önök iskolájában természettudományos tárgyakat oktató kollégákat.

Helyszín: Kámoni Arborétum, Szombathely

Időpont: 2014. május 23. péntek, 9:00-től (várható befejezés kb. 13:00)

A szakmai nap témái:

-         a természet „hungarikumai”

-         környezeti nevelés az általános iskolában

-         világörökség és természetvédelem

-         környezeti nevelés és ÖKO iskolai tevékenység

-         filmvetítés: Dunántúl védett területei

Kérjük, hogy részvételi szándékát április 25-ig jelezze nekünk e-mailben: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

2012/2013. tanévben:

A címmel is utalunk arra, hogy az idei vetélkedő rendhagyó, egyszeri és megismételhetetlen. Iskolánk 100 éves lett!  Bolygónkat mérhetetlen sok csapás érte az elmúlt 100 évben. Töredékét szeretnénk feldolgozni a Ti segítségetekkel. Szervezzetek 3 fős csapatokat! A leírás a Bővebben... után.

A vetélkedő első fordulója a kreativitásotokat mozgatná meg. Válasszatok az alább felsoroltakból (vagy saját ötletből) témát. Majd ezt bármilyen technikával (festmény, szobor, makett stb.) mutassátok be. Amennyiben elkülditek iskolánk címére, belépőt is nyertek a vetélkedőre. Ez a feladat már a végső értékelés részét képezi.

Határidő: 2012. november 15.

A második fordulóra várjuk max. 10 perces előadásotok forgatókönyvét, rövid leírását. Ezt az előadást kell majd a döntőn bemutatnotok. Kérjük, hogy az témát osszátok fel egymás között, hogy mindenki kivehesse a részét a munkából.

Határidő: 2013. március 10.

A harmadik és egyben az utolsó megmérettetés a Föld Napjához közel, 2013. április 19-én (pénteken) 9 órakor lesz iskolánkban a legjobb 10 csapat versengésével. Szakavatott zsűri fogja segíteni az értékelést.

Segítségül felsorolunk nektek választható témákat, persze a teljesség igénye nélkül: földrengések, cunami, atomtámadás, árvizek, háborúk, fertőzések, járványok, esőerdők pusztulása, olvadás, globális felmelegedés, ózonlyuk, Csernobil, meteorit, szmog, tankhajó katasztrófa, vörös iszap)

Versenyfelhívásunk honlapunkon is ( www.gothardiskola.hu ) olvasható.

Elérhetőségeink: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 94/505-670

A verseny szervezéséért, lebonyolításáért felelős személyek: Zádori Lívia, Kiss M. Tünde, Kramli Katalin, Varga Tamás